ua en ru

Рада планує заборонити вирубку лісу на схилах Карпат

Рада планує заборонити вирубку лісу на схилах Карпат Фото: буковий ліс у Карпатах (unesco.org)

За прийняття відповідного законопроекту за основу проголосували 259 нардепів

Верховна рада прийняла в першому читанні проект закону "Про внесення змін до деяких законів (щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону)". Про це повідомляється на офіційному порталі парламенту.

За прийняття відповідного законопроекту №6749 за основу проголосували 259 народних депутатів, жоден не проголосував проти.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що у 2000 році був прийнятий закон "Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону", який вводив мораторій на 10 років на проведення суцільних рубок головного користування в ялицево-букових лісах на стрімких схилах Карпат.

Відповідно у 2011 році цей мораторій перестав діяти, і стало знову можливим проводити суцільні рубки ялицево-букових лісів.

"Цей законопроект спрямований на вдосконалення заходів щодо охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону від суцільного вирубування як з підприємницькими, так і з оздоровчими цілями", - йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, у лютому радник Європейського суду Ів Бот заявив, що рішення Польщі про вирубку Біловезької пущі порушує законодавство Європейського союзу.