ru ua

Парламент схвалив закон про сприяння залученню іноземних інвестицій

Парламент схвалив закон про сприяння залученню іноземних інвестицій Фото: Верховна рада (УНІАН)

За законопроект проголосували 244 нардепа

Верховна рада України прийняла в другому читанні законопроект №6141 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій", передає кореспондент РБК-Україна.

Документ з другого разу підтримали 244 народних депутата, спочатку - 187 парламентарів.

Законом пропонується ввести належний правовий режим обліку прав власності іноземних клієнтів глобальних зберігачів або інших фінансових посередників на цінні папери в депозитарній системі України. З цією метою у законодавство щодо депозитарної діяльності внесені нові правові категорії - "номінальний утримувач", "рахунок у цінних паперах номінального утримувача".

Іноземні фінансові установи, які відповідають перерахованим у проекті критеріям, пропонується визначити номінальними власниками і надати можливість українським депозитарних установам відкривати для них рахунки в цінних паперах номінального утримувача.

На зазначених рахунках українська депозитарна, відповідно до положень проекту, буде вести облік цінних паперів і прав на цінні папери, власниками яких є клієнти номінального утримувача.

Законом нормуються основи функціонування і обслуговування названих рахунків, пов'язані з цим обмеження і вимоги, зокрема, розкриття інформації, а також питання державного регулювання і контролю тощо.

Відзначимо, в документі уточнюється, що рахунок у цінних паперах номінального утримувача не може бути відкритий депозитарною установою іноземній фінансовій установі, створеній відповідно до законодавства держави, яке здійснює збройну агресію проти України в значенні, наведеному в статті 1 закону "Про оборону України" та/або прямо чи посередньо особами, які є резидентами даної країни.

Варто підкреслити, що Головне юруправління ВР у своїх зауваженнях стверджує, що значна частина положень законопроекту не відповідає конституційним приписам верховенства права та визначення України правовою державою (статті 1 і 8 Конституції України).

Нагадаємо, в лютому 236 народних депутатів підтримали прийняття за основу законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій".