ua en ru

Рада оголосила часткову мобілізацію в Україні

Народні депутати ухвалили законопроект № 4466 "Про затвердження указу Президента України "Про часткову мобілізацію". З

Народні депутати ухвалили законопроект № 4466 "Про затвердження указу Президента України "Про часткову мобілізацію". За відповідне рішення проголосували 275 народних депутатів.

"У зв'язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі та відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106, статті 112 Конституції України постановляю: оголосити та провести часткову мобілізацію", - йдеться в указі.

Згідно з документом, мобілізація повинна пройти на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва.

"Мобілізацію на території АР Крим та міста Севастополя здійснити з числа громадян, які в добровільному порядку висловили бажання бути призваними на військову службу, у тому числі шляхом прибуття до військових комісаріатів, військових частин", - йдеться в указі.

Мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим указом. За словами доповідача по даному законопроекту - секретаря Ради національної безпеки та оборони Андрія Парубія, в першу чергу до Збройних сил України буде мобілізовано 20 тис. громадян та в Національні гвардію ще 20 тис. осіб.

"Ми робимо основою для мобілізації, в першу чергу, добровольців, і осіб, які пройшли військову строкову службу. На дітей, яким виповнилося18 років, безумовно, ставка не робиться", - зазначив спікер Верховної Ради Олександр Турчинов.

Указом доручається СБУ, начальнику управління Державної охорони України, голові Служби зовнішньої розвідки України, вищому командуванню Національної гвардії України, керівникам центральних органів виконавчої влади, які мають у своєму підпорядкуванні військові формування України, Оперативно-рятувальну службу цивільного захисту, перевести підпорядковані військові формування України, Оперативно-рятувальну службу цивільного захисту на організацію та штати воєнного часу.
"Призов військовозобов'язаних, у тому числі резервістів, та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних сил України, Національної гвардії України здійснити в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву", - йдеться в документі.

Також Рада доручила місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування організувати та забезпечити в установленому порядку:

- своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

- виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

Кабінет міністрів України повинен забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням часткової мобілізації.

Цей указ набирає чинності після його затвердження Верховною Радою України.

Нагадаємо, сьогодні вранці, відкриваючи засідання ВР, виконуючий обов'язки Президента України, спікер Верховної Ради України Олександр Турчинов заявив, що підписав указ про часткову мобілізацію.