Рада має намір відкрити доступ до результатів клінічних випробувань ліків

Рада має намір відкрити доступ до результатів клінічних випробувань ліків
Фото: засідання Ради

Також можуть відкрити доступ до результатів доклінічного вивчення ліків

Верховна Рада України підтримала за основу законопроект №4074 "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" (щодо доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів)". За документ проголосували 272 парламентарія, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, пропонується встановити, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, забезпечує публічний доступ до всіх, як сприятливих/позитивних, так і несприятливих/негативних результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань.

У той же час, з метою захисту від розголошення та недобросовісного комерційного використання результатів клінічних та доклінічних випробувань, які містять комерційну таємницю, законопроектом встановлено, що результати клінічних та доклінічних випробувань, що містять інформацію комерційного конфіденційного характеру, охороняються законом і не підлягають публічному доступу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що рівень вакцинації дітей в Україні становить менше 50%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся