ru ua

Рада хоче заборонити трансляцію фільмів з російською пропагандою

Рада хоче заборонити трансляцію фільмів з російською пропагандою

Народні депутати підтримали за основу законопроект № 1317 "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України". За відповідне рішення проголосували 240 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Законопроект передбачає внесення змін до законодавства про кінематографію щодо заборони публічного використання (трансляції, покази в кінотеатрах тощо) будь-якої аудіовізуальної продукції, що шкодить національній безпеці України, зокрема прославляє збройні формування держави-окупанта.

Крім того, документ визначає загальні критерії для визначення аудіовізуальної продукції, що містить пропаганду держави-окупанта та встановлює штрафні санкції до суб'єктів господарювання, які всупереч встановленій забороні, публічно використовують (здійснюють трансляцію в теле- та радіоефірах, покази в кінотеатрах тощо) будь-яку аудіовізуальну продукцію, що шкодить національній безпеці України, в тому числі прославляє збройні формування держави-окупанта.

Положення законопроекту не поширюються на фільми, що були вироблені до 1991 р.

Нагадаємо, секретар РНБО Олександр Турчинов закликав Національну раду з питань телебачення і радіомовлення негайно розглянути питання про позбавлення ліцензії телеканалу "Інтер" .