Рада хоче встановити відповідальність за незаконне вилучення журналістських матеріалів

Вівторок 16 червня 2015 18:18
Рада хоче встановити відповідальність за незаконне вилучення журналістських матеріалів
Фото: Верховна Рада

За відповідне рішення проголосували 230 нардепів

Верховна Рада України підтримала за основу законопроект № 1630 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)". За відповідне рішення проголосували 230 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Законопроект пропонує викласти в новій редакції статтю 171 Кримінального кодексу України, зокрема встановити кримінальну відповідальність за такі дії, як "незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими журналіст користується у зв'язку зі своєю професійною діяльністю".

Дані діяння будуть каратися штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн) або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Також пропонується викласти в новій редакції частину 2 статті 163 Кримінального кодексу України "Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер", передбачивши кримінальну відповідальність за вказані діяння, вчинені щодо журналіста. Так, порушення таємниці листування чи телефонних розмов журналіста пропонується карати позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Крім того, законопроект пропонує замінити у ч. 2 слова про переслідування журналіста "за виконання професійних обов'язків" на слова "у зв'язку з його професійною діяльністю". 

Також законопроект пропонує доповнити статтю 171 приміткою, яка містить визначення професійної діяльності журналіста.

доповнити статтю Приміткою, яка містить визначення професійної діяльності журналіста.

Нагадаємо, також Рада хоче посилити кримінальну відповідальність за злочини проти військових у зоні АТО.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся