Рада хоче дозволити "Нафтогазу" стягнення заборгованості зі споживачів газу

Понеділок 02 березня 2015 20:50

Народні депутати підтримали в першому читанні урядовий законопроект №2214 "Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації фінансового стану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". За відповідне рішення проголосували 242 нардепи при 226 мінімально необхідних.

Також парламентарії проголосували за підготовку цього законопроекту до другого читання за скороченою процедурою.

Цей законопроект передбачає внесення змін до п'яти існуючим законам України. Зокрема до закону "Про теплопостачання", в якому передбачається удосконалення механізму розрахунків в секторі централізованого теплопостачання, зокрема, внесення до закону про існування спецрахунків тільки тих підприємств, які є ліцензіатами НКРЭКУ (це приблизно 300 теплогенеруючих підприємств), які на сьогоднішній день споживають 98% природного газу, всі інші теплопостачальні підприємства цим законом пропонується перевести на передоплату.

Також пропонується дозволити Кабміну відключати боржників - теплогенеруючі підприємства в режимі дотриманням безаварійності.

Крім цього пропонується розробити механізм реалізації існуючої заборгованості перед НАК Нафтогаз України на аукціонах.

Цей закон передбачається призупинення з 1 липня 2015 р.

Нагадаємо, Кабмін пропонує Раді надати "Нафтогазу" можливість стягнення заборгованості зі споживачів газу.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся