Роботи зі створення повноцінного банківського союзу в Європі можуть початися через рік, - представник ЄЦБ

Ще рік може знадобитися, щоб почати роботу зі створення в Європі повноцінного банківського союзу. Таку точку зору висловив член керуючої ради Європейського центрального банку ЄЦБ і голова Банку Франції Крістіан Нуайє на зустрічі Міжнародного валютного фонду в Токіо, передає Reuters. Таким чином, Нуайє підтвердив попередні повідомлення про те, що повноцінний банківський союз не зможе бути створений до початку наступного року, як передбачалося раніше.

На початку жовтня аналогічну точку зору висловив і представник Німеччини, який додав, що Франція, Німеччина і Польща домовилися працювати злагоджено відносно створення повноцінного банківського союзу в рамках відповіді на боргову кризу, що вибухнула в Європі. Зазначимо, що процес переговорів ускладнюється суперечностями між державами - членами Євросоюзу в питанні ролі блоку в банківському союзі і термінів його створення.

ЄЦБ підтримує пропозицію Єврокомісії (ЄК) щодо створення банківського союзу, в рамках якого ЄЦБ отримає право наглядати за іншими банками зони євро. Запропоновані ЄК реформи спрямовані на руйнування залежності між банками та національними урядами з метою в майбутньому уникнути ситуацій, коли країни з великим обсягом заборгованості стикаються з великими труднощами через кризу банківської системи.

Банківський союз передбачає три кроки: наділення ЄЦБ правом нагляд за всіма банками зони євро, що також бажають приєднатися до даної схеми; створення фонду з закриття проблемних банків і повноцінної схеми захисту вкладів по всій єврозоні.

Використання загальної схеми дій щодо проблемних банків дозволить відійти від безсистемного підходу, що використовувався раніше і привів до зростання вартості обслуговування заборгованості економічно слабких країн і, як наслідок, до розчарування інвесторів.

Передача наглядових прав Європейського ЦБ також відкриває можливість прямої фінансової допомоги банкам за рахунок дії постійного антикризового фонду зони євро ESM.

Читайте також: Фонд ESM офіційно розпочав свою роботу

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся