Рабинович ще рік тому просував ініціативу про безкоштовні ліки, - експерт
Рабинович подав законопроект про безкоштовне та пільгове забезпечення лікарськими препаратами ще рік тому
Кабмін запозичив у Рабиновича ідею про безкоштовні ліки і реалізував її у зручній для них формі. Таку думку висловив експерт Олексій Якубін на своїй сторінці facebook порівнюючи законопроект народного депутата з останніми нововведення уряду в сфері медицини.
"Ні для кого не секрет, що уряд в більшості випадків не блищить ідеями та новаціями, які б покращували життя людей. Через сильне невдоволення людьми Кабміном, команда Гройсмана шукає цікаві ідеї, які могли б хоч якось уповільнити падіння їх рейтингу в прірву. І тут, як кажуть, всі засоби хороші. Перше, що приходить на розум людей, які не особливо хочуть вникати в суть речей – звичайно, дізнатися, що роблять більш успішні люди і запозичити. Власне те ж сталося з ідеєю з роздачі безкоштовних ліків, яку ще рік тому ініціював Рабинович. Уряд "замяло" його ідею, а через деякий час видав її за свою притому урізану версію, так, як їм було зручно", - повідомив він
Експерт зазначив, що Рабинович подав законопроект про безкоштовне та пільгове забезпечення лікарськими засобами окремих категорій населення (№ 4687) ще рік тому (на позаминулому (4) сесії) 18 травня 2016 року).
"Законопроект пройшов усі необхідні процедури в комітетах і готовий до винесення на голосування у ВР. Але, більше півроку без будь-яких пояснень з боку того ж спікера Парубія він не виносився на розгляд у сесійний зал. Сам Рабинович неодноразово заявляв про те, що Парубій без підстав саботує його законопроект. Через деякий час, а точніше, через рік, 1 квітня 2017 року точно така ж ініціатива (хоч і в урізаному вигляді) озвучується і мало того, моментально впроваджується від імені Кабміну", - зауважує експерт Якубін.
"Мета законопроекту Рабиновича - це захист людей, які гостро потребують в лікарських препаратах. Враховуючи, що Україна на 2-му місці за рівнем смертності громадян, перед нами тільки Південно-Африканська країна Лесото. То актуальність ініціативи не викликає сумніву. Крім того, прагнучи в Європу, ми повинні враховувати практику європейських країн. Варто зазначити, що в ряді країн, таких як Норвегія, Чехія, Італія, Іспанія і Польща – такі програми діють давно. У тій же сусідній Польщі, частково відшкодовується вартість 4 тисяч лікарських препаратів. Для порівняння у нас – уряд запровадив відшкодування вартості тільки по 157 препаратів", - повідомляє експерт.
"Лідер партії "За Життя" запропонував встановити справедливий механізм державної гарантії доступного медичного обслуговування. Цей Законопроект більш самостійні, ніж те, що зробив Кабмін. В ньому визначено категорії осіб та умови, забезпечення лікарськими препаратами за рецептом лікаря безоплатно або на пільгових умовах; порядок відпуску лікарських засобів аптеками; вказані джерела бюджету на забезпечення безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів. При цьому, ініціатива Рабиновича охоплює всі види захворювань всіх соціально незахищених людей, в той час як Кабмін ввів відшкодування вартості ліків лише за трьома групами: від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу, бронхіальної астми. Добре, що взагалі не для однієї групи людей, але що робити іншим? Вони такі ж громадяни України, яким Конституція гарантує медичне забезпечення", - запитує експерт Олексій Якубін.