Путіна і Ердогана допоміг помирити Назарбаєв, - Hurriyett

НовиниПолітика    09.08.2016 - 15:28
Фото: зближенню Росії і Туреччини сприяв лідер Казахстану
Фото: зближенню Росії і Туреччини сприяв лідер Казахстану

Президент Казахстану брав участь у "таємній дипломатії" між РФ і Туреччиною

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв зіграв важливу роль у нормалізації відносин між лідерами Росії і Туреччини – Володимиром Путіним і Реждепом Ердоганом, передає Hurriyett Daily News з посиланням на прес-секретаря президента Туреччини Ібрагіма Калина.

Крім того, за словами Калина, нормалізації відносин посприяв турецький бізнесмен Джавід Чаглар. Калин також назвав імена президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва, який, у кризовій ситуації "велику дружбу" з Туреччиною, і глави Генштабу Туреччини Хулуси Акар. Однак не уточнив, у чому саме полягала їх роль.


Видання з посиланням на дипломатичні джерела відзначає, що наприкінці квітня 2016 року Акар повідомив Ердогану про наявність каналу для розв'язання кризи з РФ. Він мав на увазі бізнесмена Чаглара, який володіє бізнесом в Дагестані, знайомий з главою республіки Рамазаном Абдулатиповым, а в 90-х займався політикою.

У свою чергу, Абдулатипов мав контакти з Путіним через радника Юрія Ушакова. Прес-секретар президента Туреччини був призначений контактною особою у переговорах з Ушаковим, саме Калин написав проект листа Ердогана до Путіна.

Також повідомляється, що в червні посол Казахстану в Туреччині повідомив Калину про те, що Путін на зустрічі з Назарбаєвим заявив про готовність прийняти лист Ердогана. Надалі турецька сторона направила лист зі словами вибачення за інцидент восени 2015 року, коли військовий літак збив російський бомбардувальник.

Лист доставляв прес-секретар Ердогана, проте виникли проблеми з Узбекистаном, який не дозволяв проліт літака над своєю територією. Після прохання Назарбаєва, який перебував у Ташкенті, узбецький президент Іслам Карімов дозволив пропустити літак з дипломатами.

Літак сів в Ташкенті, турецьку делегацію зустрів Назарбаєв, який запросив Ушакова приєднатися до дипломатів, а він, у свою чергу, передав лист Путіну.

Нагадаємо, раніше Ердоган заявив про готовність приступити до реалізації "Турецького потоку".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Число байдужих до Путіна росіян зросло майже в 2 рази, - опитування
On Top