ua ru

Путін погрожує Україні припиненням поставок газу

Путін погрожує Україні припиненням поставок газу

Президент Росії Володимир Путін пригрозив Україні припиненням постачань газу у разі невнесення передоплати. Про це Путін заявив сьогодні на прес-конференції за підсумками переговорів з Президентом Кіпру Кіпру Нікосос Анастасиадисом, повідомляють російські ЗМІ.

"Газпром" повністю виконує свої зобов'язання за контрактом (про поставки газу Україні) і буде це робити. Передоплати, яка проведена українською стороною, залишилося на постачання газу на троє-четверо доби. Якщо передоплати не буде, "Газпром" у відповідності з цим контрактом і доповненням до нього призупинить постачання. Зрозуміло, це може створити певну загрозу для транзиту в Європу нашим європейським партнерам", - сказав Путін.

Путін також сказав, що відсутність поставок газу в Донбас "геноцидом пахне".

"Я знаю, що там проживає близько 4 млн осіб. Уявіть собі, що всі ці люди опиняться без газопостачання в зимовий період часу. Мало того, що там голод вже і без того ОБСЄ констатувала, що там гуманітарна катастрофа, та ще й від газопостачання їх відключити. Це як називається, це вже геноцидом пахне", - заявив він.

Нагадаємо, Україна до кінця тижня розраховує врегулювати питання поставок російського газу.