Путін підписав закон про призупинення договору про ЗВТ з Україною

НовиниЕкономіка    30.12.2015 - 16:39
Фото: Володимир Путін
Фото: Володимир Путін

Путін зробив виняток у частині мита при експорті газу

Президент РФ Володимир Путін підписав закон про призупинення договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною, зробивши виняток у частині мита при експорті газу, повідомляє РИА Новости.

Договір про зону вільної торгівлі був підписаний державами-учасниками СНД 18 жовтня 2011 року.

У зв'язку з застосуванням з 1 січня 2016 року торгово-економічного розділу угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом 16 грудня 2015 року Путін підписав указ про припинення дії договору про зону вільної торгівлі щодо України з 1 січня 2016 року.

Державна дума Російської Федерації призупинила дію договору про вільну торгівлю з Україною 22 грудня, пізніше, 25 грудня Рада Федерації РФ схвалила закон про припинення договору про ЗВТ з Україною.

В Мінфіні РФ заявили, що втрати Росії від зони вільної торгівлі (ЗВТ) України з Європейським союзом (ЄС) у короткостроковій перспективі міг би скласти для російського бізнесу близько 3,5 млрд доларів.

Зазначимо також, що за словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі, торгового представника Наталія Микольська, Білорусь не буде виходити із зони вільної торгівлі з Україною.

"На зустрічах обговорили всі наболілі торгові питання. Основне - Республіка Білорусь не буде виходити з ЗВТ з Україною", - написала Микольська за результатами зустрічі з білоруською стороною.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся