ua ru

Проведення Евробаскету-2015 - хороший спосіб випробувати систему державно-приватного партнерства, - експерт

Проведення Евробаскета-2015 в Україні - хороший спосіб для того, щоб випробовувати систему державно-приватного партнерства. Таку думку в коментарі Інституту Горшеніна висловив головний редактор видання "Комерсант-Україна" Валерій Калниш.

"Це дуже хороший експеримент для того, щоб зрозуміти плюси і мінуси роботи такої системи: вийде - не вийде, а потім вже впроваджувати на більш широких або, навпаки, менше глобальних проектах", - заявив експерт.
Калниш зазначив, що державно-приватне партнерство дозволить державі розвантажити держбюджету, з якого будуть фінансуватися всі підготовчі заходи та заходи щодо створення інфраструктури.

В той же час, експерт звернув увагу на те, що баскетбол в Європі не настільки популярний, як у США.

"Тому логічно, щоб підготовка до Євробаскету-2009 не віддавалася на відкуп тільки інвесторам, - заявив главред "Комерсанта". - Природно, держава повинна брати участь у фінансуванні підготовки... Я думаю, якщо б співвідношення було б приблизно 70 на 30, причому 70% - це вкладення держави, а 30 - інвесторів, то це дозволило б провести чемпіонат на належному рівні".

Саму ідею проведення чемпіонату в Україні експерт назвав правильної: "Ніколи змагання високого рівня не шкодили іміджу держави. Тому для України це дуже хороша можливість ще раз показати, наскільки вона може бути привабливою".

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул зазначив, що чемпіонат Євробаскет-2015 стане потужним імпульсом економічного зростання країни. "Користь для держави очевидна - починаючи від створення не менш 100 тис. робочих місць при підготовці і мінімум 10 тис. робочих місць після закінчення чемпіонату, і закінчуючи мультифункціональними комплексами, які можуть використовуватися і для спорту, і для концертів, і для виставок - це практично створення нового кластеру", - заявив віце-прем'єр.