У ПРООН заперечують злам системи електронних декларацій

НовиниПолітика    20.08.2016 - 17:44
Фото: систему е-декларування не зламували, а тестували
Фото: систему е-декларування не зламували, а тестували

У систему зайшли тестовим ключем електронного підпису і відправили тестову декларацію

Програма розвитку ООН заявляє, що зламу системи електронного декларування в Україні 19 серпня не було. Про це йдеться в заяві ПРООН у Facebook.

"Відповідно до технічних регламентів України, використання програмного забезпечення в тестовому режимі дозволяє користувачам пройти аутентифікацію тестовим ключем електронного підпису і відправити тестову декларацію. Технічні фахівці НАЗК розглянули системні логи і підтвердили нам, що вчора система не була зламана", - йдеться в повідомленні.


Таким чином, система програмного забезпечення, яка стартувала 15 серпня, функціонує в тестовому режимі, чекаючи повної сертифікації, і продовжувала працювати в тестовому режимі 19 серпня.

Нагадаємо, раніше в державному реєстрі електронних декларацій було зареєстровано декларацію від імені члена НАЗК Руслана Рябошапки, в якій повідомляється про отримання ним 20 млн гривень від фіктивної  комерційної компанії.

У зв’язку з цим народний депутат Іван Вінник заявив про злам системи. Водночас він продемонстрував скріншот, до якого мав доступ лише той, хто заводив фальшиві дані до системи.

On Top