ru ua

Прокуратура порушила справу проти командування сил АТО через події на 32-му блокпосту під Смілим

Прокуратура порушила справу проти командування сил АТО через події на 32-му блокпосту під Смілим Джерело фото:EPA

Управління нагляду за додержанням законів об'єднаними силами антитерористичної операції військової прокуратури Південного регіону України 13 листопада 2014 р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесло відомості про вчинення кримінального злочину, передбаченого ч.2 ст.425 КК України (недбале ставлення до військової служби). Про це повідомили в управлінні зі зв'язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

"Попередньо встановлено, що в період з 2 по 27 жовтня 2014 р. понад 100 військовослужбовців Національної гвардії України і Збройних сил України, які здійснювали оборону та охорону 32 блокпосту поблизу н.п. Сміле Луганської області, були оточені незаконними військовими формуваннями і знаходилися під постійним вогневим обстрілом", - йдеться в повідомленні.

Разом з тим військовими службовими особами командування сил АТО не прийняті належні заходи щодо забезпечення поставки на зазначений об'єкт боєприпасів, предметів першої необхідності і засобів життєдіяльності.

Безвідповідальність військових посадових осіб призвела до вимушеного залишення території 32 блокпосту, загибелі 5 військовослужбовців і знищення незаконними збройними формуваннями більше 20 одиниць бойової техніки.

Нагадаємо, за даними інформцентру РНБО на 28 жовтня, сили АТО з вересня втратили більше 10 осіб на блокпосту під Смілим. Пізніше в РНБО заявили, що РФ використала знищення 32-го блокпосту для інформаційної атаки.