ua en ru

Прокуратура підозрює правоохоронців у контрабанді нафтопродуктів із зони АТО в РФ

Прокуратура підозрює правоохоронців у контрабанді нафтопродуктів із зони АТО в РФ Фото: Прокуратура Донецької області

Наразі триває досудове розслідування

Прокуратура Донецької області розслідує причетність працівників правоохоронних органів до контрабанди нафтопродуктів із зони проведення антитерористичної операції (АТО) до Російської Федерації (РФ). Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.

"Прокуратура Донецької області спільно зі Службою безпеки України та Державною фіскальною службою в районі проведення антитерористичної операції перекрили канал контрабанди нафтопродуктів з території Російської Федерації до України. Слідчим відділом прокуратури Донецької області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання владою або службовим становищем працівниками правоохоронних органів, під контролем яких незаконно транспортувалось пальне через державний кордон", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, встановлено, що з початку червня 2015 р. відновив своє функціонування незаконний трубопровід довжиною близько кілометра, який з'єднує території поблизу селища Пантюхине Новопсковського району Луганської області та села Бондарєво, яке розташоване на території Російської Федерації. Трубопровід виходив на територію приватного володіння, де і здійснювався нелегальний розлив контрабандного пального до цистерн. Після цього вантажівки прямували в сусіднє селище Донцівка, де на території колишнього заводу пальне переливалось та зберігалось кілька днів. В подальшому на цій підпільній базі паливо завантажувалось у бензовози та транспортувалось за межі Луганської області, зокрема до інших областей України.

"Під час проведення обшуків співробітниками правоохоронних органів було вилучено велику кількість дизельного пального, техніку для транспортування та перекачки нафтопродуктів та підроблені документи, якими обґрунтовувалось походження контрафактного пального. За оперативною інформацією, нелегальний трубопровід працював під контролем працівників правоохоронних органів. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) КК України", - повідомляють у прес-службі.

Наразі триває досудове розслідування.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що бойовики не пустили в Донецьк 16 вантажівок з гумпомощью від Червоного Хреста.