Прокуратура відсудила землі біля Софіївського собору вартістю 8,4 млн грн

Господарський суд Києва задовольнив позов прокуратури і зобов'язав комерційну структуру повернути столичній громаді земельну ділянку вартістю 8,4 млн грн, що знаходиться в межах буферної зони ансамблю споруд Софійського Собору. Про це повідомляє прес-служба прокуратури м. Києва.

Встановлено, що на підставі рішення Київради в 2008 році ділянку загальною площею 0,66 га на вул. Ярославів Вал, 40 було надано в оренду столичної компанії для будівництва офісно-житлового комплексу з приміщеннями торгово-розважального та готельного центру з закладами громадського харчування та паркінгом.

Згідно з повідомленням, прокурорською перевіркою встановлено, що відведення землі під забудову відбулося з грубими порушення вимог земельного законодавства та законодавства про охорону культурної спадщини. Крім того, як з'ясувалося, ділянку було надано комерційній структурі за рахунок земель історико-культурного призначення, а саме охоронної зони комплексу споруд Софіївського Собору.

Надалі за позовом прокуратури зазначене рішення Київради було визнано протиправним та скасовано. Тому прокуратура звернулася в Господарський суд з вимогою визнати недійсним договір оренди зазначеної ділянки.

Згідно з повідомленням, позовні вимоги прокуратури задоволені у повному обсязі, забудовника зобов'язали повернути ділянку територіальній громаді.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся