ua en ru

Виробники ліків України обговорили з Гройсманом проблеми фармгалузі

Виробники ліків України обговорили з Гройсманом проблеми фармгалузі

Керівники провідних фармацевтичних підприємств України взяли участь у нараді з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом з найважливіших питань розвитку фармацевтичного сектору країни. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ), за ініціативою якої пройшла нарада.

Зустріч відбулася у рамках відкриття нового лабораторно-виробничого комплексу фармацевтичного підприємства "Інтерхім" в Одесі.


Так, згідно з даними прес-служби, фармацевти і глава Кабміну обговорили шляхи підвищення доступності якісних ліків для населення. Зокрема, учасники наради виступили за якнайшвидше затвердження протоколів лікування, що, на їхню думку, дозволить найближчим часом з'ясувати реальну вартість лікування за всіма нозологіями та в подальшому призведе до зниження цін на медичні препарати для пацієнтів.

"Ще одним шляхом зниження цін є впровадження референтних цін на ліки. Обидва шляхи були підтримані всіма учасниками наради", - йдеться в прес-релізі АПЛУ.

Серед інших питань, які піднімалися на нараді: необхідність проведення публічного конкурсу на посаду голови Державної служби з лікарських засобів за новою процедурою, передбаченою законом України "Про державну службу", а також необхідність затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Також виробники попросили Гройсмана сприяти ухваленню нового закону України "Про лікарські засоби" замість чинного, який був затверджений ще в 1995 році.

Виробники ліків України обговорили з Гройсманом проблеми фармгалузі

Згідно з інформацією прес-служби, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував найближчим часом провести розширену нараду в Києві за участю представників національної фармацевтичної галузі, громадськості та медичних працівників, щоб вирішити болючі питання в сфері медицини та фармацевтики на користь суспільства і держави.

Нагадаємо, вчора, 17 травня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в Одесі відкрив новий 8-ми поверховий лабораторно-виробничий комплекс "Інтерхім" з логістичним центром і адміністративною частиною загальною площею 15 тис. кв. м.

"Дуже приємно, коли створюються нові підприємства, особливо у фармацевтичній сфері. Я думаю, що цей ринок вимагає сучасних трансформацій, щоб кожен українець мав доступ до якісних та доступних ліків", - сказав прем'єр у ході офіційної церемонії відкриття комплексу в Одесі.

Гройсман додав, що має намір зробити все для розвитку української фармацевтичної галузі, але попросив фармацевтів зі свого боку зберігати високу якість продукції і тримати при цьому низькі ціни, повідомляє прес-служба АПЛУ.

Наголошується, що у відкритті комплексу взяли участь в. о. міністра охорони здоров'я, голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі, віце-президент Національної академії наук України В'ячеслав Кошечко, президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк, представники компаній-партнерів з Італії, Чехії.