ua en ru

Профільний комітет рекомендує Раді врегулювати створення штучних земельних ділянок в акваторії морських портів

Комітет Верховної Ради України з питань транспорту і зв'язку рекомендує депутатам прийняти за основу проект закону №2968 "Про штучно створені земельні ділянки на водних об'єктах в межах акваторії морських портів".

Комітет Верховної Ради України з питань транспорту і зв'язку рекомендує депутатам прийняти за основу проект закону №2968 "Про штучно створені земельні ділянки на водних об'єктах в межах акваторії морських портів". По це повідомила прес-служба ВР.

Законопроект передбачає комплексне врегулювання правовідносин, пов'язаних зі створенням та використанням штучних земельних ділянок, на водних об'єктах в межах акваторії морських портів, а також закріплення правових та організаційних засад для будівництва на них будівель, споруд тощо.

Зокрема, законопроект пропонує визначити порядок створення та використання штучних земельних ділянок на водних об'єктах в межах акваторії морських портів для будівництва та розміщення на них об'єктів портової інфраструктури.

В законопроекті закріплені принципи створення штучних земельних ділянок, згідно яких їх створення здійснюється: на підставі дозвільних документів, отриманих у відповідному порядку; відповідно до планів розвитку морських портів, морських терміналів; виключно в межах, визначених Кабінетом міністрів та акваторії морських портів; з метою будівництва на них об'єктів портової інфраструктури; з дотриманням норм безпеки мореплавства та екологічної безпеки; якщо їх створення не перешкоджатиме господарській діяльності об'єктам господарювання в порту.

Проектом також пропонується визначити статус ініціаторів та осіб створення штучних земельних ділянок; порядок та процедуру створення та погодження цих ділянок; особливості прийняття їх в експлуатацію та утримання; повноваження органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо розпорядження створеними ділянками та внесення їх до відповідної містобудівної документації; порядок надання дозволів на створення штучних територій та надання статусу земельної ділянки після її створення та вводу в експлуатацію.

Документом також передбачається внести зміни до Водного та Земельного кодексів, а також до інших законів.

"Члени комітету підтримали законопроект, прийняття якого дозволить врахувати суспільні та державні потреби у розвитку територій, забезпечити реалізацію прав та інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави, комплексне регулювання відносини у цій сфері, надання всім суб'єктам рівних можливостей при врахуванні планів розвитку морських портів, морських терміналів та Стратегії розвитку морських портів, норм безпеки мореплавства, а також збереження у державній власності стратегічних об'єктів портової інфраструктури", - йдеться в повідомленні.