ua en ru

Продан анонсував тимчасові надзвичайні заходи на ринку електроенергії

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан повідомив, що протягом місяця на ринку електроенергії будуть вживатися тимчасові надзвичайні заходи.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан повідомив, що протягом місяця на ринку електроенергії будуть вживатися тимчасові надзвичайні заходи. Про це він заявив сьогодні на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

"З 1 жовтня прийнято розпорядження Кабінету міністрів "Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії". Сьогодні це розпорядження опубліковано і знаходиться на сайті Кабінету міністрів. Це друге таке розпорядження. Перше розпорядження було прийняте урядом 13 серпня, вступило в дію з 24 серпня і діяло майже місяць", - повідомив Продан.

Він зазначив, що надзвичайні заходи будуть тривати на ринку електроенергії протягом одного місяця.

За словами міністра, головною причиною прийняття таких розпоряджень, є припинення видобутку вугілля на підконтрольних терористам територіях Донбасу, де знаходяться більше половини вугільних шахт України.

"Що ми отримали після введення в дію цього розпорядження? На максимальну величину було піднято завантаження атомних електростанцій. В першу чергу будуть завантажуватися ті блоки теплових електростанцій, які мають вугілля так званої газової групи. Вугілля в Україні не є дефіцитним, воно є профіцитним, і сьогодні цього вугілля достатньо на складах і достатньо ми видобуваємо на території, яка контролюється українською владою. Це вугілля з західних областей України... Тому прийняття такого розпорядження вкрай необхідне, бо продовжити ці заходи, які були в минулий період, а саме завантаження в першу чергу блоків, які працюють на недефіцитному вугіллі для того, щоб ми змогли зробити запаси вугілля марки А (антрацит) і марки П (пісне)", - повідомив Продан.

Нагадаємо, розпорядженням від 1 жовтня 2014 р. № 915-р Кабінет міністрів України ввів ряд тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії, зокрема, дозволивши ДП "Укренерго" встановлення часових обмежень щодо пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України.