Прийняття законопроекту про трансфертне ціноутворення дозволить залучити до держбюджету додатково близько 20 млрд грн в найближчі три роки, - Міндоходів
Прийняття проекту закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення" і його правильна імплементація дозволить залучити до державного бюджету додатково близько 20 млрд грн в найближчі три роки. Про це повідомила прес-служба Міністерства доходів і зборів України.
Міндоходів наполягає на якомога швидшому прийнятті даного законопроекту.
"Деякі пропозиції депутатів, які не суперечать інтересам держави, Міністерство доходів і зборів готове підтримати. Наприклад, застосування звичайних цін в якості бази оподаткування ПДВ лише до контрольованих операцій з 2013 р. Ми також готові піти назустріч бізнесу і погодитися з тим, що до звіту не будуть додаватися первинні документи та їх копії. Але вони можуть бути затребувані за запитом податкової служби або у разі проведення перевірки", - заявив міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.
Разом з тим, за його словами, деякі норми цього законопроекту для Міндоходів є принциповими, і міністерство буде наполягати на них. Зокрема, міністерство категорично незгодне з пропозиціями окремих депутатів обмежити контроль за трансфертним ціноутворенням з операціями тільки з тими країнами, що мають статус офшорних юрисдикцій.
За словами Клименка, це може викривити саму сутність законопроекту, оскільки під контроль не підпадатимуть території з низькими ставками оподаткування, які формально не мають статусу офшорів, але часто використовуються бізнесом для ухилення від оподаткування. Зокрема, мова йде про такі території як Кіпр та кантон Цуг у Швейцарії.
Читайте також: Кабмін затвердив законопроект про трансферне ціноутворення