ru ua

У передмісті Києва побудували те, що неможливо ввести в експлуатацію, - експерт

У передмісті Києва побудували те, що неможливо ввести в експлуатацію, - експерт Фото: Світлана Бовсуновська (РІА Новини Україна)

На думку експерта, для приватних інвесторів тут 90% ризику як мінімум

Київська область лідирує по кількості недобудов, тому покупка квартири в передмісті столиці може мати дуже високі ризики для приватного інвестора. Про це в інтерв'ю українським ЗМІ заявила президент Ліги експертів України Світлана Бовсуновська.

"Для приватних інвесторів тут 90% ризику як мінімум. Що робити потенційним покупцям? Звертатися до юристів. Не вестися на низькі ціни, якісь "заманушки", розстрочку. Проблема саме в тому, що люди ведуться на ці низькі ціни", — заявила експерт.

Бовсуновська підкреслила, що в передмісті значно більше заморожених об'єктів. "Ситуації бувають такі, що будинки побудовані, але все зупинено і все скасовано, навіть декларації про введення в експлуатацію, подаються судові позови, проводяться арешти. А люди вже проінвестували на 100% будівництво будинку і не можуть заселитися. Каналізацію не підключають, газ, інші інженерні комунікації", — розповіла президент Ліги експертів України.

Вона пояснила, що все тому, що "декларувалося одне, а за фактом будувалося інше". "Порушувалися пожежні, природоохоронні, санітарні, будівельні норми, сподіваючись на те, що керівництво включить корупційну складову — і вони за все заплатять. А коли це все заважає комфортному життю місцевих жителів і вони починають боротися, внаслідок активної позиції громадськості все зупиняється. Таке в Ірпені, Бучі, Коцюбинському, Чайці, скрізь", — підкреслила експерт.

За словами Бовсуновської, за "привабливою пропозицією" майже завжди щось ховається. "А як буде забудовник покривати свої огріхи? Тільки ціною. Ось він і приваблює. Таких об'єктів маса. Це пов'язано з тим, що недбайливі забудовники набудували того, що неможливо ввести в експлуатацію. Це просто стихійне лихо — неконтрольована забудова передмістя, багатоповерхівки в селах. Це соціальний вибух, соціальний конфлікт, який виник з вини забудовників, виконавчої влади в особі департаментів ДАБІ, місцевої влади, яка звелася з цим корупційним будівельним бізнесом і отримує хабара за незаконне виділення земельних ділянок, дозволи, за кришування таких будівництв на своїй території", — резюмувала президент Ліги експертів України.

Вона впевнена, що об'єкти заморожені, бо будівництва "зупинені зверху". "Тому що виявлені порушення норм. За законом в Київській області всі будівництва задекларовані. У 90% декларацій занижені категорії складності будівництва — і департамент просто це все поскасовував", — пояснила Бовсуновська.