ua en ru

Придніпровська ТЕС знаходиться під загрозою зупинки, - Демчишин

Придніпровська ТЕС знаходиться під загрозою зупинки, - Демчишин

На Придніпровської теплової електричної станції публічного акціонерного товариства "Дніпроенерго" склалася критична ситуація з запасами вугілля. Про це РБК-Україна заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

"Під ризиком зараз Придніпровська станція, тому що на ній залишилось менше 5 тис. тонн вугілля, це на 2-3 дня роботи", - заявив міністр.

"На Трипільської та Зміївської (ТЕС, - ред.) більше 10 тис. (тонн вугілля, - ред.) Це, звичайно, небагато, але головне, що потік йде з порту і, в принципі, є впевненість, що до кінця місяця ці станції будуть працювати... А це додатковий час, щоб завезти вугілля ще звідки-то", - додав Демчишин.

Придніпровська ТЕС розташована на лівому березі Дніпра в межах Дніпропетровська. Забезпечує регіон Наддніпрянщини та Дніпропетровську область електричною енергією, а Дніпропетровськ, крім електричної енергії, ще й теплової енергією.

Нагадаємо, восени 2014 р. в Україні склалася критична ситуація із забезпеченням вугіллям ТЕС і, як наслідок, виробництвом достатньої кількості електроенергії. У першу чергу це було пов'язано з конфліктом на Донбасі.

У підсумку Україна домовилася про закупівлі необхідного вугілля (антрациту і його замінника) в ПАР і Росії.

20 січня 2015 р. міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин повідомив, що Україна потроху накопичує запаси вугілля.