ua en ru

Придніпровська і Криворізька ТЕС знаходяться на межі зупинки через брак вугілля, - ДТЕК

Придніпровська і Криворізька ТЕС знаходяться на межі зупинки через брак вугілля, - ДТЕК

Придніпровська і Криворізька ТЕС знаходяться на межі зупинки через брак вугілля. Про це йдеться у відкритому зверненні ДТЕК до міністра енергетики та вугільної промисловості України, правоохоронних і силових органів.

Енергокомпанія ДТЕК просить розблокувати постачання вугілля. За її даними, на залізничній станції Красний лиман у Донецькій області (місто підконтрольний України) в даний час заблоковані і стоять вже тиждень 200 вагонів з вугіллям. "Це вугілля антрацитної групи - єдино можливе паливо для Придніпровської ТЕС та Криворізької ТЕС. На заблоковане вугілля є всі необхідні документи, які підтверджують, що воно слідує саме на зазначені українські теплоелектростанції", - сказано у зверненні.

Придніпровська ТЕС є безальтернативним виробником тепла і ключовим виробником електроенергії у Дніпропетровському регіоні. Станція виробляє кількість електроенергії, порівнянне із 76% потреби населення і промисловості Дніпропетровська. Від Придніпровської ТЕС заживлені 18 високовольтних ліній електропередачі, за якими електроенергія подається на промислові підприємства, населенню, в сусідні регіони. Тепло та гарячу воду від Придніпровської ТЕС отримують 300 тисяч жителів Дніпропетровська.

Криворізька ТЕС живить в основному промислових споживачів, робота яких критично важлива для економіки України і повністю забезпечує теплом м. Зеленодольськ Дніпропетровської області.

"Обидві станції зараз працюють на мінімальній потужності через дефіцит антрацитового вугілля. Навіть при роботі одним блоком запас палива на Придніпровській ТЕС - 1 доба роботи (3 тис. т вугілля), на Криворізькій - 5 діб (8 тис. т вугілля)", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, вчора високопоставлений чиновник в Міненергугля заявив РБК-Україна, що ситуація з вугіллям на Придніпровській ТЕС залишається критичною.