Президент відкликав законопроект про позбавлення громадянства за участь у "виборах" в Криму

Фото: Петро Порошенко (УНІАН)
Фото: Петро Порошенко (УНІАН)

Про це свідчить інформація на сайті ВР

Глава держави Петро Порошенко відкликав з парламенту свій законопроект № 8297, який передбачав позбавлення українського громадянства за участь у голосуванні на "виборах" на території анексованого РФ Криму. Про це свідчить інформація на сайті Верховної ради.

Так, останній етап проходження документа - проект відкликаний. Документ відкликали в середу, 16 травня. Причини відкликання невідомі.

Нагадаємо, в законопроекті Порошенко пропонував парламенту передбачити позбавлення українського громадянства за участь у "виборах" в анексованому Росією Криму. Законопроект № 8297 "Про внесення змін до закону "Про громадянство України" щодо удосконалення окремих положень" був внесений до парламенту 19 квітня і був визначений президентом як невідкладний.

Відзначимо, що отримання кримчанами громадянства Росії і участь у виборах були прописані в законопроекті окремим пунктом.

Планувалося, що отримання російського громадянства жителями Криму в результаті протиправних дій окупаційної адміністрації (російських держорганів і підконтрольних самопроголошених органів, узурпували владу) не буде вважатися добровільним. Однак громадянство буде вважатися добровільним і стане підставою для втрати громадянства України в разі використання виборчого або іншого права, наданого іноземним громадянством, що підтверджується даними публічних реєстрів або офіційних видань і сайтів держорганів або органів місцевого самоврядування.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся