ru ua

Президент Куби заявив про "поступову передачу влади"

Президент Республіки Куба Рауль Кастро, виступаючи на урочистостях з нагоди 60-ї річниці початку кубинської революції, заявив, що революціонери поступаються дорогу новим поколінням, які вдихнуть нове життя в ідеали соціалізму, передає BBC.

У святкуваннях, присвячених ювілею штурму казарм Монкада, взяли участь голови кількох латиноамериканських держав. Президент Венесуели Ніколас Мадуро, нікарагуанський лідер Даніель Ортега і Президент Уругваю Хосе Мухіка були присутні на урочистому прийомі. Мухіка, що також брав участь у революційному русі у себе в країні, сказав, що кубинська революція створила довіру між народами латиноамериканських країн. "Це була революція гідності. Вона вдихнула в нас мрію", - заявив уругвайський Президент.

Лідер кубинської революції, 86-річний Фідель Кастро, який пішов у відставку в 2008 р. за станом здоров'я, був відсутній на заходах 26 липня, однак за два дні до цього провів особисту зустріч з Мухікі. За підсумками візиту уругвайський лідер заявив, що Кастро обтяжений віком, але розум його як і раніше молодий і блискучий.

Подія, що поклала початок кубинської революції, відбулося 26 липня 1953 р., коли загін з 165 революціонерів під командуванням Фіделя Кастро зробив спробу штурму казарм Монкада в Сантьяго-де-Куба, гарнізон яких налічував близько 400 чоловік. Дата 26 липня стала назвою революційної організації, яка повалила уряд диктатора Фульхенсіо Батісти 1 січня 1959 р. Щорічно в день штурму Монкади на Кубі проходить святковий мітинг.