Прем'єр-міністр Італії висловив упевненість, що Іспанія зможе вирішити бюджетні проблеми

НовиниЕкономіка    28.03.2012 - 14:11

Прем'єр-міністр Італії Маріо Монті висловив упевненість, що Іспанія зможе вирішити бюджетні проблеми перш, ніж вони отримають масштабність і негативно відіб'ються на решті держав Європи, передає Reuters. Боргова криза в єврозоні, за словами Монті, майже подолана. Відповідну точку зору італійський політик озвучив в Токіо, куди він прибув після саміту з питань ядерної безпеки в Сеулі.

"Я упевнений, що Іспанія слідує наміченим курсом бюджетної консолідації. Боргові проблеми всієї Європи, я сподіваюся, незабаром відійдуть в минуле, особливо враховуючи кроки в області посилення, що робляться лідерами держав бюджетної дисципліни, і заходи з нарощування кредитного потенціалу стабілізаційного механізму", - сказав Монті.

Зазначимо, що тон сьогоднішніх заяв італійського прем'єра оптимістичніший, ніж тон його попередніх заяв на адресу Іспанії. Так, 24 березня Монті висловив заклопотаність бюджетними проблемами країни, повідомивши, що проблеми в держфінансах Іспанії можуть стати каталізатором зародження нової хвилі боргової кризи в єврозоні і погіршити ситуацію у фінансах сусідньої Італії. Проте зустріч з іспанським колегою Маріано Рахоєм на саміті в Сеулі змогла повернути Монті "повну упевненість" в тому, що Мадрид слідує вірним курсом відносно економічної політики.

Монті, що змінив на посту прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлуськоні в листопаді 2011 р., провів низку економічних реформ, спрямованих на скорочення дефіциту бюджету країни.

Нагадаємо, уряду Іспанії не вдалося досягти цільового показника по скороченню дефіциту бюджету на 2011 р., який, кінець кінцем, склав 8,5% ВВП, знизившись з 9,2% ВВП за підсумками 2010 р. Цільовий показник при цьому складав 6% ВВП.

На початку березня 2011 р. іспанська влада повідомила, що Іспанія закладе в своєму бюджеті прогнозний показник по дефіциту на 2012 р. на рівні 5,8% ВВП, що перевищує узгоджені раніше з Євросоюзом 4,4% ВВП. До цього в іспанському уряді розраховували понизити бюджетний дефіцит в 2012 р. до 4,4% від ВВП, проте аналітики визнали це завдання важкоздійснюваним, оскільки воно базувалося на оцінці зростання ВВП в поточному році на 2,3%. За актуальним прогнозом Банку Іспанії, економіка країни в 2012 р. скоротиться на 1,5%.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top