Представники BP звинувачують владу США в приховуванні 10 тис. документів про розлив нафти в 2010 р

НовиниСуспільство    31.03.2012 - 11:56

Представники нафтовидобувної компанії BP PLC заявили, що уряд США приховує інформацію про розлив нафти в Мексиканській затоці в 2010 р. У зверненні до районного суду в Новому Орлеані BP заявила, що уряд США відмовляється розголошувати більше 10 тис. документів, в яких наводиться оцінка кількості надходила з свердловини Deepwater Horizon нафти, передає Reuters.

За даними компанії, в засекречених документах можуть міститися відомості про те, що кількість нафти, яка потрапила в навколишнє середовище, в реальності може бути нижче, ніж раніше стверджувала американська влада. Юристи BP зазначили, що влада США наклала на документи гриф секретності, оскільки в них міститься інформація про роботу уряду.

Адвокат BP заявив: "Звернення уряду США до положення про захист інформації в цьому випадку застосовується дуже широко, тому що дозволяє приховати точну кількість нафти, що потрапила в навколишнє середовище".

Кількість пролитої нафти безпосередньо вплине на штраф, яка повинна буде виплатити нафтова компанія. Зараз передбачувану суму виплат BP оцінюють в 17,6 млрд дол. Уряд США виступає одним з позивачів в цивільному позові проти нафтової компанії.

Нагадаємо, 2 лютого суд у США звільнив нафтосервісну компанію Halliburton Co від матеріальної відповідальності за розлив нафти в Мексиканській затоці в 2010 р., звівши нанівець прагнення нафтової компанії BP розділити з партнерами витрати на ліквідацію наслідків катастрофи.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top