Запропоноване Мінфіном підвищення адвалорної ставки на сигарети завдасть шкоди бюджету, - експерт

НовиниЕкономіка    20.09.2016 - 12:37
Різниця в ціні буде стимулювати курців переходити на більш дешеві вироби (фото: Telegraf-EPA)
Різниця в ціні буде стимулювати курців переходити на більш дешеві вироби (фото: Telegraf-EPA)

Кроки Мінфіну у бік підвищення адвалорної ставки виглядають, як лобіювання інтересів одного виробника на шкоду іншим, і, практично, на шкоду державному бюджету. Про це коментарі українським виданням заявив професор, доктор економічних наук, завідувач кафедри менеджменту та адміністрування Національного університету харчових технологій Михайло Міненко.

"При підвищенні адвалорної складової ціновий розрив між дорогими і дешевими цигарками стає ще більш значним. Адже виробник дешевих тютюнових виробів не платить адвалорний акциз. А виробнику дорогих сигарет доведеться платити ще більше", - цитують ЗМІ експерта. Міненко додав, що споживач дорогих сигарет вже сьогодні платить на 20% більше акцизного податку (або більше 2,2 гривень з кожної пачки сигарет), ніж споживач більш дешевих сигарет.

На його думку, суттєва різниця в ціні буде стимулювати курців переходити на споживання більш дешевих продуктів, тобто сигарет певного виробника.

"Таким чином, виробники цигарок і дешевих сигарет без фільтра (значно більш небезпечних для здоров'я), що займають 80% ринку і в сукупності генерують лише 10% (!) акцизного податку, опиняються у безсумнівному виграші від підвищення адвалорної ставки. Ще трохи і їх конкуренти – виробники дорогих сигарет (генеруючі решта 90% тютюнового акцизу!) взагалі будуть витіснені з ринку", - вважає експерт.

За його словами, від таких дій програє і державний бюджет.

Експерт також зазначає, що адвалор не мотивує виробника підвищувати ціни на тютюнові вироби, тобто сигарети залишаються найбільш доступним "задоволенням", в той час, як всі інші товари суттєво дорожчають. "До того ж, величезна різниця між ціною тютюнових виробів в Європі і в Україні стимулює контрабанду, - стверджує Міненко.

Крім того, на його думку, підвищення адвалора ніяк не наближає Україну до виконання вимог Директиви ЄС щодо мінімальної ставки акцизного податку - 90 євро за тисячу сигарет.

"Для цього потрібно, в першу чергу, рівномірно підвищувати ціни на всі сигарети і, одночасно, підвищувати мінімальне акцизне зобов'язання і специфічний компонент", - вважає Міненко.

Теги публікації: сигареты  Популярні теги: Київ, Порошенко Петро, Курс долара, новини України, ООС
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся