ru ua

Правоохоронці затримали організовану банду, яка катувала й вбивала жителів Києва

Правоохоронці затримали організовану банду, яка катувала й вбивала жителів Києва Фото: злочинців затримали безпосередньо під час викрадення людей

Зловмисникам загрожує покарання аж до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна

У Києві співробітники новоствореного Департаменту з розслідування і нагляду у кримінальних провадженнях у сферах державної служби та Генеральної прокуратури України спільно з Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України припинили діяльність банди, члени якої викрадали, тривалий час утримували, катували і вбивали жителів столиці з метою заволодіння їхнім житлом. Про це повідомляє управління зв'язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Генеральна прокуратура України розпочала розслідування кримінального провадження за вказаними фактами за ст. 257 (бандитизм), ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч 2 ст 115 (умисне вбивство з корисливих мотивів).

Досудовим розслідуванням встановлено, що злочинне угруповання входили жінка (мешканка Києва) і чотири її спільника, які раніше неодноразово були судимі за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини.


"В період з 2015 року по даний час угрупування, діючи на території міста Києва по схемі, яка була поширена в 90-х роках минулого століття, відшукувала місцевих жителів, з числа тих, які зловживають алкогольними напоями або вживають наркотичні засоби, та не мають близьких родичів, які б могли претендувати на спадщину", - говориться в повідомленні

Наголошується, користуючись зв'язками з окремими співробітниками Головного управління Національної поліції у місті Києві, а також з нотаріусом, злочинці знаходили своїх жертв і викрадали, при цьому шляхом шантажу, погроз, побоїв, позбавлення їжі та води примушували до передачі їм документів на майно, з подальшим його переоформленням у нотаріус.

Правоохоронці затримали організовану банду, яка катувала й вбивала жителів Києва

Фото: до складу банди входило жінка-киянка та чотири її пособника, раніше неодноразово судимі.

"Заволодівши майном потерпілого, організована злочинна група з метою приховати свої злочинні дії, а також запобігти звернення особи з відповідною заявою в правоохоронні органи, вивозила жертву за межі міста, де здійснювала над ним розправу шляхом вбивства", - повідомляє ГПУ.

Повідомляється, що злочинців затримали безпосередньо під час контрольованої з боку правоохоронних органів операції з викрадення людини. В результаті операції були звільнені три людини з незаконного утримання.

Правоохоронці затримали організовану банду, яка катувала й вбивала жителів Києва

Фото: правоохоронці викрили організоване злочинне угруповання.

В даний час проводиться комплекс слідчих та інших процесуальних дій з метою встановлення всіх обставин вчинених кримінальних правопорушень, також вирішується питання про обрання затриманим міри запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Зловмисникам загрожує покарання аж до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, 8 травня в Рівненській області затримали двох поліцейських, які сприяли нелегальному видобутку бурштину.