ua en ru

Уряд затвердив положення про систему біометричної верифікації

Уряд затвердив положення про систему біометричної верифікації Фото: фіксація біометричних даних (dpsu.gov.ua)

Проект передбачає фіксацію біометричних даних іноземців та осіб без громадянства

Сьогодні, 27 грудня, Кабінет міністрів України затвердив Положення про національну систему біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Про це повідомляє прес-центр Міністерства внутрішніх справ.

Проект передбачає збір біометричних даних осіб та їх зберігання у базах даних ДПСУ, МВС, СБУ, а також фіксацію біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час здійснення прикордонного контролю.

Положення було розроблено на рішення Ради національної безпеки та оборони. Зазначається, що також з нового року у 157 міжнародних пунктах пропуску для наземного транспорту та в аеропортах запрацює нова система фіксації біометричних даних. Вона не лише дозволяє контролювати термін перебування в країні, але й під’єднана до баз Інтерполу. Перевірятимуть паспорти, ID-картки, водійські посвідчення і навіть техпаспорти.

Нагадаємо, сьогодні, 27 грудня, Україна в тестовому режимі запустила біометричний контроль на кордоні з Росією. В основних пунктах пропуску застосовують спеціальні мобільні комплекси.