Практика конституційної скарги від громадян розвантажить ЄСПЛ, - Венеціанська комісія

НовиниПолітика    07.10.2016 - 22:39
Фото: Джанні Букіккіо
Фото: Джанні Букіккіо
В КСУ передали подання Верховного суду щодо закону про судоустрій Спроба зірвати судову реформу має бути зупинена, - "Народний фронт"

Такий механізм є кроком вперед на шляху до верховенства права

Практика конституційної скарги від громадян повинна розвантажити Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ). Про це заявив голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо під час міжнародної конференції до 20-річчя Конституційного суду України в п'ятницю, 7 жовтня, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо вони (громадяни - ред.) будуть звертатися до Конституційного суду, то навіщо їм звертатися в Європейський суд з прав людини", - сказав Букіккіо.

Він зазначив, що така практика повинна розвантажити ЄСПЛ в Страсбурзі.

"Введення можливості надання громадянам такого механізму є кроком вперед на шляху до демократії і верховенства права", - сказав голова Венеціанської комісії.

"Ми зацікавлені в тому, що дійсно ці зміни були добре підготовлені. У нас є острах, що вони (конституційні суди - ред.) будуть завалені величезні кількістю скарг", - додав Букіккіо.

При цьому він закликав голову КСУ негайно приступити до підготовки до такого роду діяльності.

Нагадаємо, глава КС Юрій Баулін повідомив, що Конституційний суд України отримав першу конституційну скаргу після вступу в силу судової реформи.

Читайте в розділі

Росія відмовилася видавати Україні Кольченка

Міноборони РФ спростувало інформацію про купівлю французьких "Містралів" у Єгипту

Кононенко викликав Абромавичуса в суд

On Top