ru ua

Пожежа в Києві: Мінкульт просить мерію викупити історичну будівлю біля ЦУМ

Пожежа в Києві: Мінкульт просить мерію викупити історичну будівлю біля ЦУМ Фото: пожежа на Театральній (ДСНС)

Постраждала будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення

Міністерство культури України просить владу Києва викупити будинок на вулиці Б. Хмельницького, 12-14, в якому напередодні сталася пожежа, оскільки ця старовинна будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення. Про це йдеться у відповідній заяві, опублікованій на сайті Мінкульту.

"Мінкультури висловлює глибоку стурбованість пожежею в будівлі по вул. Б. Хмельницького, 12-14 у місті Києві. Ця будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення №635-КВ (Наказ Міністерства культури і туризму України від 15.09.2010 №706/0/16-10)", - йдеться в повідомленні.

Зазначено також, що міністерство звертається до київського міського голови як керівника місцевого органу охорони культурної спадщини із закликом здійснити обстеження всіх пам’яток на території Києва та вжити належних заходів задля їхнього збереження.

"Зокрема застосувати визначені чинним законодавством заходи впливу до тих власників (користувачів), які допускають неналежне утримання пам’яток, що несе загрозу їхнього знищення. Сподіваємося, що вже завтра власники (користувачі) пам’ятки по вулиці Б. Хмельницького, 12-14 отримають свій припис, а київська влада звернеться з позовом до суду про викуп пам’ятки", - резюмували у відомстві.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 20 січня 2018 року на вул. Богдана Хмельницького, 12 у відселеному 5-поверховому житловому будинку виникла пожежа. За попередніми даними, жертв і постраждалих немає.