ua ru

Більше 100 російських ЗМІ увійшли в "чорний список" українських властей

Більше 100 російських ЗМІ увійшли в "чорний список" українських властей Журналістам каналу Ернста заборонять акредитацію

З'явився список рекомендованих до заборони на акредитацію в Україні російських засобів масових інформації, який 12 лютого доручила скласти Верховна Рада. Про це РБК-Україна повідомили в правоохоронних органах.

У список увійшли понад 100 ЗМІ, зареєстрованих в Росії, які, за експертною оцінкою СБУ, заангажовано подають інформацію про ситуацію в Україні.

"Представництв українських немає. Тільки ті, які зареєстровані в Росії... Приймалося рішення на основі експертної оцінки, на основі того, хто що пише", - повідомили в правоохоронних органах.

Зараз список направлений в апарат Верховної Ради.

"Тут понад 30 телеканалів, радіостанції, російські інформагентства практично всі. Всього в районі 110 позицій. Телеканали "Росія", НТВ, Russia Today, LIfe News, "Зірка", ОРТ, ТВЦ, Рен-ТВ, РБК... З інформагентств ТАСС, РІА "Новости", РБК - практично всі", - розповіли РБК-Україна в правоохоронних органах.

Нагадаємо, далі даний повинен затвердити Кабінет міністрів, розробити відповідний порядок. Після цього список набуде чинності.

12 лютого 2015 р. Верховна Рада прийняла постанову проект (№ 1853) "Про тимчасове припинення акредитації журналістів і технічних працівників деяких засобів масової інформації Російської Федерації при органах державної влади України"

Цей документ набрав чинності з моменту його прийняття.

Постановою Рада доручила Службі безпеки України терміново (тобто вже з 12 лютого) визначити перелік засобів масової інформації Російської Федерації, для працівників яких необхідно припинити акредитацію при органах державної влади України.

У свою чергу Кабінет міністрів України, Міністерство закордонних справ України та інші центральні органи виконавчої влади повинні були у дводенний термін з дня набрання чинності цієї постанови (тобто вже 14 лютого) провести відповідні заходи.

5 лютого 2015 р. Рада заборонила трансляцію фільмів з російською пропагандою.

26 січня 2015 р. Верховна Рада визнала Росію країною-агресором у зв'язку з анексією Криму і війною на Донбасі.