ua en ru

Поступова євроінтеграція в енергетичній сфері дозволить Україні стати регіональним хабом, - Томбінський

Поступова євроінтеграція в енергетичній сфері дозволить Україні стати регіональним хабом. Про це заявив посол ЄС Ян Томбінський на форумі "Паливно-енергетичний комплекс: Сьогодення та майбутнє", передає кореспондент РБК-Україна.

"Членство в енергетичному співтоваристві дозволило України відкрити нові можливості диверсифікації поставок і таким чином посилити енергетичну незалежність держави. Україна отримала доступ до реверсним газових потоків Польщі і Угорщини, і зараз працює над новими маршрутами з Словаччини за підтримки ЄС. Поступова інтеграція в енергетичний ринок ЄС зробить свій внесок у реформування цього сектора і створить умови, щоб Україна змогла стати регіональним енергетичним хабом. Це дозволить Україні посилити безпеку, надійність та прозорість своєї енергетичної галузі та модернізувати інфраструктуру", - зазначив Томбінський.

За його словами, зусилля України модернізувати енергетичний сектор повинні висловитися в новій енергетичній стратегії. Одним з можливих кроків - це прийняття закону про оптовому ринку електроенергії.