Постачання першого обладнання на український завод ядерного палива заплановано на вересень 2014 р., - "Росатом"
Постачання першого обладнання на український завод ядерного палива заплановане на вересень 2014 р. Про це повідомив старший віце -президент з комерції та міжнародного співробітництва паливної компанії Росатома "ТВЕЛ" Василь Константинов у ході проведеного в Лондоні симпозіуму Всесвітньої Ядерної Асоціації (WNA) , повідомляє прес-служба представництва "Росатому" в Україні.
"Продовжується виготовлення нестандартизованого обладнання для першої черги виробництва. Воно виготовляється на Новосибірському заводі хімконцентратів. Готовність обладнання - 85%. Поставка запланована на вересень 2014 року" , - сказав Констанинов.
Він уточнив, що на споруджуваному заводі вироблятимуться тепловиділяючі збірки ТВЗА (розробка російського ОКБМ "Афрікантов") і їх модифікації, які успішно експлуатуються на чотирьох енергоблоках Калінінської АЕС (Росія) , на п'ятому та шостому енергоблоках АЕС "Козлодуй" (Болгарія), на двох енергоблоках АЕС "Темелін" (Чеська республіка ), а також на всіх АЕС України, - додав представник ВАТ" ТВЕЛ " .
Константинов підкреслив, що завод буде введений в експлуатацію у встановлені терміни, і що "ТВЕЛ" виконує всі свої зобов'язання своєчасно і в повному обсязі. Підприємство розраховане на випуск до 800 тепловиділяючих збірок на рік, що дозволить Україні стати експортером ядерного палива на ринки третіх країн. "Беручи участь у даному проекті, Україна стане самодостатньою з технологічної точки зору і увійде в елітний клуб виробників і постачальників ядерного палива", - відзначив топ-менеджер.
Приватне акціонерне товариство "Завод з виробництва ядерного палива" засноване Паливним підприємством Росатому "ТВЕЛ" і Державним концерном "Ядерне паливо" . Українській стороні належить 50% плюс 1 акція статутного капіталу підприємства.
Проект динамічно розвивається. 9 вересня на майданчику почалися перші будівельні роботи. На наступному етапі, запланованому на початок листопада поточного року, буде затверджено проект для початку повноцінних робіт, пов'язаних з ядерною установкою.
Як очікується, перша черга підприємства розпочне свою роботу в 2015 році , а друга - в 2020 р. У результаті в Україні будуть локалізовані практично всі переділи фабрикації ядерного палива від виробництва порошку і таблетки до тепловиділяючої збірки.