ua en ru

На пост голови ЦВК розглядається кандидатура Світличної, - джерело

На пост голови ЦВК розглядається кандидатура Світличної, - джерело Фото: Юлія Світлична (УНІАН)

Світличну називають близькою до глави АПУ Ігоря Райніна

На посаду голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) розглядається кандидатура голова Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної. Про це РБК-Україна повідомили інформовані джерела.

Зазначимо, Світличну називають близькою до глави Адміністрації президента України (АПУ) Ігоря Райніна.

Юлія Світлична була фігурантом скандалу зі зломом сепаратистами електронної пошти колишнього голови ХОДА Ігоря Райніна, в результаті якого в мережу потрапило нібито їхнє листування.Злом Райнін заперечив, а оприлюднені матеріали назвав фальшивими.

29 серпня 2016 року за поданням Кабінету міністрів України Світлична була призначена виконувачем обов'язків голови Харківської ОДА. 4 жовтня 2016 року перемогла в конкурсі на посаду постійного голови ОДА і Кабінет міністрів України одностайно підтримав її кандидатуру. А вже 15 жовтня вона була призначена Президентом головою Харківської обласної державної адміністрації. Світлична стала наймолодшим головою ОДА в українській історії та першою жінкою на цій посаді в Харківській області.

Нагадаємо, "Народний фронт" запропонував Адміністрації президента України нові кандидатури на членів ЦВК. Із попереднього списку залишилась лише кандидатура Леонтія Шепілова. Серед нових кандидатур - заступниця міністра юстиції Наталя Севастьянова та народний депутат фракції НФ, член комітету з питань свободи слова Олександр Сочка.

Раніше планувалося, що питання оновлення складу Центральної виборчої комісії (ЦВК) може бути вирішене у грудні. Повноваження більшості членів Центрвиборчкому закінчилися ще три з половиною роки тому - в червні 2014 року. Нещодавно стало відомо, що Президент України Петро Порошенко подання на нових членів Центральної виборчої комісії може внести до Верховної Ради цього тижня.