ru ua

Посадившая Лазаренка екс-прокурор США навчить детективів НАБ боротися з корупцією

Посадившая Лазаренка екс-прокурор США навчить детективів НАБ боротися з корупцією Фото: екс-прем'єр-міністр України Павло Лазаренко

Співробітникам НАБ важливо знати про досвід США для подолання елітарної корупції

Колишній федеральний прокурор Сполучених Штатів Америки Марта Борщ, посадившая українського екс-прем'єр-міністра Павла Лазаренка, відвідає Україну для навчання детективів Національного антикорупційного бюро (НАБ) та антикорупційних прокурорів реальним прийомам викриття корупції. Про це повідомляє прес-служба Transparency International.

Борщ змогла вперше в історії США засудити іноземного чиновника за відмивання грошей, здобутих в результаті зарубіжних корупцій.


Як йдеться у повідомленні, співробітникам НАБ дуже важливо дізнатися про антикорупційний досвід США, де в цілому вдалося подолати елітарну корупцію.

"Також тренінги допоможуть дати поштовх справах проти колишнього президента Віктора Януковича, визнаного Transparency International найбільшим корупціонером цього", - зазначає прес-служба.

Борщ дасть публічну лекцію-дискусію на тему "Як посадити корупціонера. Справа Лазаренка", яка відбудеться 22 червня в Антикорупційному хабі.

Нагадаємо, Борщ протягом 6 років розслідувала кримінальну справу проти Лазаренка, який під час свого прем'єрства вкрав близько 200 млн. доларів, що дорівнює 0,4% ВВП країни. Їй вдалося звинуватити Лазаренка за всіма пунктами і посадити у в'язницю.

"Під час лекції американка розповість подробиці розслідування справи Лазаренка, а саме про співробітництво з українською стороною, збір доказів, стосунки з підсудним, а також дасть свою оцінку феномену позбавлення волі українського корупціонера в США. Також Борщ висловить своє бачення щодо протидії корупціонерів-чиновників в Україні", - повідомляють у Transparency International.

Раніше повідомлялося, що співробітники НАБ проводять обшук в офісі МАУ.