Португалець Антоніу Гутерріш став головним претендентом на пост генсека ООН

НовиниПолітика    06.08.2016 - 01:02
Фото: прем'єр-міністр Португалії Антоніу Гутерріш також лідирував за підсумками першого відбіркового туру на пост генсека ООН
Фото: прем'єр-міністр Португалії Антоніу Гутерріш також лідирував за підсумками першого відбіркового туру на пост генсека ООН
Генсек ООН засудив теракт в Кабулі Португалець Антоніу Гутерреш переміг у першому турі виборів генсека ООН

За підсумками другого відбіркового туру на пост генсека ООН Гутерріш отримав 11 голосів "схвалюю", два "не схвалюю" і ще два "не маю думки"

Після другого раунду голосування за претендентів на посаду генерального секретаря ООН лідирує колишній прем'єр-міністр Португалії Антоніу Гутерріш. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дипломатів.

Гутерріш отримав 11 голосів "схвалюю", два "не схвалюю" і ще два "не маю думки".

За підсумками першого відбіркового туру також лідирував Гутерріш, на другому місці йшов колишній президент Словенії Данило Тюрк.


Рада безпеки має схвалити і рекомендувати претендента на пост генсека Генеральної асамблеї ООН, 193 члени якої потім проведуть голосування. Нинішній генсек ООН - колишній глава МЗС Південної Кореї Пан Гі Мун - покине свій пост 31 грудня 2016 року, після двох п'ятирічних термінів. Перше голосування РБ в процесі обрання дев'ятого генсека ООН пройшло 21 липня.

Гутерріш був прем'єр-міністром Португалії з 1995 по 2002 рік і служив в якості Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців у період з червня 2005 року по грудень 2015 року.

Нагадаємо, Китай не підтримує засудження радою безпеки ООН ракетних запусків КНДР.

Читайте в розділі

США збираються розширити військову співпрацю з Україною

США та Росія шукають нові шляхи виходу з кризи в Алеппо

Україна та Польща активізують співпрацю в рамках міжпарламентської асамблеї

On Top