ru ua

Порошенко заявив, що Україна не має наміру повертати ядерний арсенал в країну

Порошенко заявив, що Україна не має наміру повертати ядерний арсенал в країну Фото: Петро Порошенко (yes-ukraine.org)

У 1994 році Україна втратила статус ядерної держави

Президент України Петро Порошенко під час виступу на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) заявив, що Україна не має наміру повертати собі ядерний арсенал. Про це він заявив під час виступу на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), передає телеканал "112".

"Після незаконної анексії Криму Росія повністю зруйнувала систему, яка закінчилася після Другої Світової війни. Крім того, Росія разом з Британією, США, Францією і Китаєм були гарантами нашого суверенітету і територіальної цілісності в рамках Будапештського меморандуму, коли Україна віддала другий за величиною ядерний арсенал. Якщо б ми не віддали його, думаєте Росія на нас напала? Звичайно, немає. Але ми не хочемо повернення арсеналу. Немає. Навпаки, ми вважаємо, що система нерозповсюдження - це шлях до глобальної безпеки. Це ще одна причина, чому нам потрібні єдність і солідарність у світі", - сказав Порошенко.

Як наголошується, що Україна до 1996 року володіла ядерною зброєю. Підписавши Бедапештский меморандум, у 1994 році Україна втратила статус ядерної держави. Документ надавав гарантії суверенітету та безпеки України.

Нагадаємо, що Нобелівську премію миру в 2017 році отримало Міжнародний рух по забороні ядерної зброї (ICAN).