Порошенко затвердив терміни призовів і звільнення строковиків в запас на 2017

Порошенко затвердив терміни призовів і звільнення строковиків в запас на 2017
Фото: українські строковики

Строковики будуть звільнені в запас у травні-червні та у жовтні-листопаді

Президент України Петро Порошенко затвердив строки звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та терміни проведення чергових призовів у 2017 році. Відповідний указ №44/2017 він підписав 24 лютого, повідомляє в суботу прес-служба глави держави.

Зазначено, що документом визначаються строки проведення у поточному році чергових призовів громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби. Передбачається, що реалізація указу забезпечить своєчасне виконання завдань, пов’язаних із підготовкою та проведенням вказаних заходів.

«Зі Збройних Сил України, інших військових формувань, Державної спеціальної служби транспорту військовослужбовці строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр та вислужили встановлені строки строкової військової служби, будуть звільнені в запас у травні - червні та у жовтні - листопаді 2017 року. Інші військові-строковики, які вислужили встановлені терміни, звільнятимуться в запас у квітні - червні та у жовтні - грудні цього ж року», - йдеться в указі.

Своєю чергою призов на строкову військову службу придатних за станом здоров'я до військової служби громадян чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу, також здійснюватиметься навесні та восени: у квітні - травні та жовтні - листопаді 2017 року.

Кабінету Міністрів президент доручив визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у цьому році.

Уряд, обласні, Київська міська державна адміністрація мають забезпечити виконання заходів, пов'язаних із підготовкою та проведенням зазначених заходів, а Міністерство інфраструктури - забезпечити перевезення звільнених у запас військовослужбовців та призовників із додержанням вимог безпеки та проведення розрахунків за ці перевезення, згідно з чинними тарифами.

Указ набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 1 статті 3, який набирає чинності з 1 березня 2017 року, та пункту 2 статті 3, який набирає чинності з 1 вересня цього року.

Нагадаємо, у грудні 2016 року Верховна Рада скасувала контракти військовослужбовців, які повинні були діяти до закінчення АТО або демобілізації.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся