Порошенко затвердив положення про Національний центр кібербезпеки

Порошенко затвердив положення про Національний центр кібербезпеки
Фото: Петро Порошенко підписав указ про центр кібербезпеки

Центр кібербезпеки буде робочим органом РНБО

Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про Національний координаційний центр кібербезпеки", яким затверджено положення про цей Центр. Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента.

Повідомляється, що Центр координуватиме діяльність суб'єктів національної безпеки і оборони України під час реалізації Стратегії кібербезпеки України, підвищувати ефективність системи державного управління у формуванні та реалізації державної політики у сфері кібербезпеки.


Національний координаційний центр кібербезпеки є робочим органом РНБО. Керувати Центром буде секретар РНБО Олександр Турчинов. До складу Центру також увійдуть заступники міністра оборони, начальника Генштабу, голови СБУ, голови Служби зовнішньої розвідки, голови Національної поліції і глави НБУ (за згодою), до ведення яких належать питання кібербезпеки. Також до його складу увійдуть начальник Головного управління розвідки Міноборони, начальник Управління розвідки Адміністрації Держприкордонслужби та голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

Центр буде аналізувати стан кібербезпеки; результати огляду національної системи кібербезпеки; стан готовності суб'єктів забезпечення кібербезпеки до виконання завдань з питань протидії кіберзагрозам; стан виконання вимог законодавства кібернетичного захисту державних електронних інформаційних ресурсів, інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, а також критичної інформаційної інфраструктури; дані про кіберінциденти щодо державних інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах тощо.

Центр здійснює прогнозування і виявлення потенційних і реальних загроз у сфері кібербезпеки України, узагальнює міжнародний досвід у сфері забезпечення кібербезпеки; оперативне інформаційно-аналітичне забезпечення РНБО з питань кібербезпеки. Крім того, Центр приймає участь в організації і проведенні міжнаціональних і міжвідомчих кібернавчань і тренінгів, розробляє відповідні методичні документи та рекомендації.

Згідно з положенням, Центр має право в установленому порядку запитувати та одержувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій статистичні дані, інформацію, довідкові та інші матеріали, необхідні для вирішення питань, що належать до його компетенції; користуватися інформаційними базами даних державних органів, державними, в тому числі урядовими, системами зв'язку і комунікацій, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами тощо.

Нагадаємо, в березні президент підписав Стратегію кібербезпеки України.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся