ua en ru

Порошенко розпорядився організувати відзначення Дня гідності та свободи

Порошенко розпорядився організувати відзначення Дня гідності та свободи Фото: Петро Порошенко

Указ набирає чинності з дня його опублікування

Президент України Петро Порошенко розпорядився забезпечити виконання плану заходів із відзначення Дня гідності та свободи 21 листопада. Текст указу №633/2015 розміщений на сайті Адміністрації Президента.

Зокрема, Порошенко постановив:

1. Кабінету міністрів України:

1) невідкладно утворити організаційний комітет із підготовки та відзначення у 2015 році Дня гідності та свободи, визначивши його співголовами прем'єр-міністра України і главу Адміністрації Президента України та залучивши до його роботи представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, територіальних громад, громадських об'єднань;

2) затвердити та забезпечити виконання плану заходів із відзначення у 2015 році Дня гідності та свободи, передбачивши, зокрема, проведення;

- 21 листопада 2015 року у місті Києві та інших населених пунктах урочистостей та меморіальних заходів за участю представників органів виконавчої влади, територіальних громад, народних депутатів України, політичного корпусу, громадянського суспільства, насамперед учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013-2014 роках, родин героїв "небесної сотні", учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, представників волонтерських рухів, духовенства;

- у навчальних закладах, закладах культури, військових частинах тематичних виставок, презентацій, інших заходів, присвячених революційним подіям 2004 року та революції гідності, її учасникам та значенню цих подій у розвитку громадянського суспільства;

3) здійснювати разом із Київською міською державною адміністрацією заходи щодо гідного вшанування подвигу героїв небесної сотні, зокрема проведення благоустрою та забезпечення підтримання у належному стані місць і об'єктів, пов'язаних з подіями революції гідності.

2. Обласним, Київській міській державним адміністраціям затвердити та забезпечити виконання регіональних планів заходів з відзначення Дня гідності та свободи.
3. Міністерству закордонних справ України забезпечити:
проведення закордонними дипломатичними установами України заходів з відзначення Дня гідності та свободи;

надання сприяння українській громадськості за кордоном у відзначенні Дня гідності та свободи, а також участі представників української громадськості за кордоном у відповідних заходах в Україні.

4. Міністерству інформаційної політики України разом із Українським інститутом національної пам'яті забезпечити розроблення та впровадження для державних засобів масової інформації тематичних інформаційних програм, присвячених революції гідності, а також розповсюдження відповідної соціальної реклами.

5. Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати широке висвітлення у засобах масової інформації заходів із відзначення Дня гідності та свободи, трансляцію тематичних теле- та радіопередач.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, у мережу виклали відео пересувань одного з підозрюваних у розстрілі Евромайдана.