Порошенко пропонує Раді внести зміни в угоду з ЄІБ з будівництва високовольтної лінії Рівненська АЕС - Київська
Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді України ратифікувати листа про внесення змін до Фінансової угоди (Проект будівництва високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС - Київська) між Україною та Європейським інвестиційним банком. Відповідний законопроект № 0102 Порошенко зареєстрував сьогодні парламенті.
Фінансової угоди (Проект будівництва високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС - Київська) між Україною та ЄІБ була укладена у жовтні 2008 р. та ратифікована верховною радою України 1 квітня 2009 р. законом № 1215-VI .
Згідно з угодою, Україна запропонувала ЄБ побудувати високовольтну повітряну лінію електропередачі 750 кВ між м. Рівне та м. Київ довжиною 350 км, а також кількох менших за обсягом об'єктів з передачі електроенергії, пов'язаних з підстанцією 750/330 кВ Київськ.
Як зазначається, реалізація проекту здійснюватиметься за фінансової допомоги ЄІБ у сумі 150 млн євро. ЄІБ перераховує Україні кредит за допомогою 30 траншів, по 5 млн євро кожен.
Умови надання кредиту ЄІБ: ставка відсотків ЄІБ - LIBOR (по євро) + 0,787%; ставка одноразової комісії (за відкриття кредитної лінії) - 0,25 %; ставка комісійних відсотків - 0,1 %. Ставка відсотків за надання кредиту Уряду України (Мінфін) - 2%.
Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, даним листом про внесення змін до фінансової угоди з ЄІБ передбачено перенесення останньої дати вибірки кредитних коштів з 31 грудня 2012 р. до 30 червня 2015 р. та у зв'язку з цим збільшення розміру спреду з 0,55% (55 б.п. річних до 0,787 % (78,7 б.п.) річних.
Відповідальним виконавцем за реалізацію проекту у листі визначається Міністерство енергетики та вугільної промисловості, а бенефіціаром проекту - ДП НЕК "Укренерго".
Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, проект будівництва є самоокупним інвестиційним проектом. Повернення позикових коштів передбачається здійснити повністю за рахунок ДП "НЕК "Укренерго", яке виступає безпосереднім виконавцем проекту. Кошти для повернення та обслуговування позики в повному обсязі передбачені НКРЕ в тарифі на передачу електроенергії магістральними та міждержавними мережами.
"Підписання листа про внесення змін надало можливість використати кошти кредиту в обсязі, передбаченому фінансовою угодою", - йдеться у пояснювальній записці.
Нагадаємо, 15 травня 204 р. Рада ратифікувала гарантійну угоду між Україною, ЄБРР і Euratom про надання позики в сумі 600 млн євро на підтримку АЕС.