ua en ru

Порошенко пропонує Раді внести зміни в угоду з ЄІБ з будівництва високовольтної лінії Рівненська АЕС - Київська

Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді України ратифікувати листа про внесення змін до Фінансової угоди (Проект будівництва високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС - Київська) між Україною та Європейським інвестиційним банком.

Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді України ратифікувати листа про внесення змін до Фінансової угоди (Проект будівництва високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС - Київська) між Україною та Європейським інвестиційним банком. Відповідний законопроект № 0102 Порошенко зареєстрував сьогодні парламенті.

Фінансової угоди (Проект будівництва високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС - Київська) між Україною та ЄІБ була укладена у жовтні 2008 р. та ратифікована верховною радою України 1 квітня 2009 р. законом № 1215-VI .

Згідно з угодою, Україна запропонувала ЄБ побудувати високовольтну повітряну лінію електропередачі 750 кВ між м. Рівне та м. Київ довжиною 350 км, а також кількох менших за обсягом об'єктів з передачі електроенергії, пов'язаних з підстанцією 750/330 кВ Київськ.

Як зазначається, реалізація проекту здійснюватиметься за фінансової допомоги ЄІБ у сумі 150 млн євро. ЄІБ перераховує Україні кредит за допомогою 30 траншів, по 5 млн євро кожен.

Умови надання кредиту ЄІБ: ставка відсотків ЄІБ - LIBOR (по євро) + 0,787%; ставка одноразової комісії (за відкриття кредитної лінії) - 0,25 %; ставка комісійних відсотків - 0,1 %. Ставка відсотків за надання кредиту Уряду України (Мінфін) - 2%.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, даним листом про внесення змін до фінансової угоди з ЄІБ передбачено перенесення останньої дати вибірки кредитних коштів з 31 грудня 2012 р. до 30 червня 2015 р. та у зв'язку з цим збільшення розміру спреду з 0,55% (55 б.п. річних до 0,787 % (78,7 б.п.) річних.

Відповідальним виконавцем за реалізацію проекту у листі визначається Міністерство енергетики та вугільної промисловості, а бенефіціаром проекту - ДП НЕК "Укренерго".

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, проект будівництва є самоокупним інвестиційним проектом. Повернення позикових коштів передбачається здійснити повністю за рахунок ДП "НЕК "Укренерго", яке виступає безпосереднім виконавцем проекту. Кошти для повернення та обслуговування позики в повному обсязі передбачені НКРЕ в тарифі на передачу електроенергії магістральними та міждержавними мережами.

"Підписання листа про внесення змін надало можливість використати кошти кредиту в обсязі, передбаченому фінансовою угодою", - йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, 15 травня 204 р. Рада ратифікувала гарантійну угоду між Україною, ЄБРР і Euratom про надання позики в сумі 600 млн євро на підтримку АЕС.