ru ua

Порошенко доручив Міненерго прискорити вивезення вугілля із зони АТО через Красний Лиман, - нардеп

Президент України Петро Порошенко дав чітку вказівку Міністерству енергетики та вугільної промисловості України прискорити і забезпечити безперешкодний вивіз українського вугілля із зони АТО через станцію Красний Лиман. Про це журналістам заявив народний депутат України Сергій Сажко.

За його словами, мова про таку вказівку йшла на зустрічі прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з представниками профспілок шахтарів, які 28 січня проводили мітинг під стінами Кабінету міністрів. Міністр енергетики Володимир Демчишин повідомив, що отримав відповідну вказівку від Президента, профспілка в свою чергу повністю підтримала таку позицію.

"Ситуація з блокуванням вугілля українською стороною незрозуміла і злочинна по суті. На станції Красний Лиман, яка підконтрольна Україні, тижнями стоять сотні вагонів з антрацитом, який не пропускають з луганських шахт на ТЕС і ТЕЦ у Дніпропетровській, Чернігівській, Сумській, Харківській областях. Зараз на станції накопичилося 350 вагонів, повних дефіцитного вугілля антрацитової групи. Ще 300 вагонів з антрацитом готові, але не можуть виїхати із зони АТО, тому що на Красному Лимані всі дороги забиті затриманими вагонами. А в цей час на Придніпровської та Криворізької ТЕС, на Чернігівській і Сумській ТЕЦ залишилося по 5-6 тис. тонн вугілля. І на Харківській ТЕЦ-2 залишилося 6 тис. тонн вугілля - це на півтора-два дні роботи. Ми будемо розбиратися, на якому рівні саботується рішення Президента - на рівні міністерства чи СБУ", - зазначив Сажко.

Він підкреслив, що в той час, як на складах українських шахт в зоні АТО лежить 3 млн тонн антрациту, що на українських ТЕС у сумі залишилося всього 300 тис. тонн вугілля. "А має бути навпаки. Тоді ми зможемо гідно пройти зиму без всякого імпорту вугілля та електроенергії з Росії", - вважає нардеп.

За його словами, складається враження, що вугілля штучно блокується, щоб був привід імпортувати дорожчу електроенергію з Росії - 85 коп/квтг, в той час, як українські ТЕС могли б її виробляти по 75-80 коп/квтг. "Ця антиукраїнська діяльність повинна бути припинена. Інакше без світла і тепла можуть залишитися жителі як мінімум шести областей - Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Харківської, Сумської, Чернігівської областей", - сказав Сажко.

Нагадаємо, що 28 січня під стінами Кабінету Міністрів України проходить мітинг шахтарів. Серед вимог гірників - погашення заборгованості по зарплатах, збільшення державної підтримки шахт, пріоритет використання українського вугілля і електроенергії перед російськими.