ua en ru

Порошенко вирушить у США на церемонію прощання з Маккейном

Порошенко вирушить у США на церемонію прощання з Маккейном Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Порошенко 31 серпня - 1 вересня відвідає США з приватним візитом

Президент України Петро Порошенко 31 серпня - 1 вересня 2018 року відвідає США з приватним візитом з метою участі у жалобних заходах прощання із сенатором США Джоном Маккейном. Про це йдеться у повідомленні прес-служби глави держави.

"Від імені народу України та від себе особисто маю намір віддати останню шану видатній особистості, великому другу України. Незламність його духу мотивує. Його відчуття історичного моменту вражає. Його бачення майбутнього надихає", - сказав Порошенко перед відльотом до Вашингтона.

Президент зазначив, що в пам'яті українців сенатор Маккейн назавжди залишиться близьким другом, "який пліч-о-пліч став на захист демократії на київському Майдані, і відданим побратимом, який розділив новорічну вечерю з українськими воїнами на лінії бойових зіткнень".

"Його віру в український народ неможливо переоцінити, як і внесок у стримування російського агресора. Авторитетний голос Джона Маккейна назавжди залишатиметься одним з найгучніших на підтримку незалежної, демократичної та процвітаючої України", - наголосив президент.

За даними прес-служби, візит носить приватний характер, тому Порошенко здійснює поїздку до Вашингтона рейсовим літаком.

Нагадаємо, Маккейн, у якого була діагностована пухлина мозку, помер у США у віці 81 року.