Порошенко підписав закон про спрощення ввезення авто до України

Вівторок 22 травня 2018 11:29
Порошенко підписав закон про спрощення ввезення авто до України
Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Порошенко скасував необхідність подання екологічного сертифіката при ввезенні авто до України

Президент України Петро Порошенко підписав закон про спрощення ввезення авто до України. Про це свідчить інформація на сторінці закону на сайті парламенту.

Так, Порошенко підписав закон №5470-д "Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" (щодо вдосконалення норм Закону України)".

Як зазначається, чинним законом "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" встановлено обмеження на переміщення через митний кордон України транспортних засобів. Зокрема, відповідно до статей 2, 3 закону пропуск на митну територію України з метою вільного обігу та першу реєстрацію в Україні автомобілів нових і таких, що були в користуванні, здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам.

Перевірка відповідності авто екологічним нормам здійснюється двічі: при митному оформленні і при проведенні держреєстрації. Разом з тим, акти європейського законодавства, до яких здійснюється адаптація законодавства України, не  встановлюють вимог щодо обмеження ввезення на митну територію країн-членів ЄС транспортних засобів, які не відповідають екологічним нормам.

Відповідно до пояснювальної записки, даним законом пропонується у статті 2 Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" замінити слова "Пропуск на митну територію України" словами "Митне оформлення".

"Таким чином, під час пропуску на митну територію України транспортних засобів сертифікат підтвердження відповідності екологічним стандартам не вимагатиметься", - йдеться у пояснювальній записці.

Разом з тим, сертифікат потрібно надати на внутрішній митниці при митному оформленні автомобіля.

Нагадаємо, 27 лютого поточного року Верховна рада України змінила порядок подання екологічного сертифіката при ввезенні автомобілів. Відповідний законопроект № 5470-д підтримали 235 нардепів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся