ua ru

Порошенко підписав закон щодо допомоги НАТО у перепохованні радіоактивних відходів

Порошенко підписав закон щодо допомоги НАТО у перепохованні радіоактивних відходів Фото: Президент України Петро Порошенко

Результатом реалізації документа стане реабілітація територій, на яких розташовані сховища радіоактивних відходів

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 526-VIII "Про ратифікацію імплементаційного угоди між Кабінетом міністрів України та Організацією НАТО з підтримки (ОНП) про перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР в Україні". Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Документом регулюються питання реалізації проекту трастового фонду в рамках комісії Україна-НАТО для захоронення радіоактивних джерел, що знаходяться в специфічних військових сховищах на території нашої держави.

Результатом реалізації проекту стане реабілітація територій, на яких розташовані сховища радіоактивних відходів в контексті контролю потенційного поширення та негативного впливу на навколишнє середовище.

Моніторинг дотримання відповідних державних і міжнародних нормативно-правових актів на всіх етапах проекту буде здійснювати Агентство НАТО з підтримки.

Нагадаємо, Верховна Рада України ратифікувала угоду з НАТО про перепоховання радіоактивних відходів 17 червня.