ru ua

Порошенко підписав закон про особливий статус деяких районів Донбасу

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 1680-VII  "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 1680-VII "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей". Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

"Основна мета - створення умов для якнайшвидшої нормалізації обстановки, відновлення правопорядку, конституційних прав і свобод громадян, створення умов для повернення жителів у вимушено залишених місць постійного проживання, відновлення життєдіяльності в населених пунктах і розвитку цих територій. Також відновлюються права та законні інтереси юридичних осіб", - йдеться в повідомленні.

Особливий порядок на зазначених територіях запроваджується Законом тимчасово, на три роки, з дня набрання чинності.

Законодавство України в окремих районах Донецької та Луганської областей на період дії особливого порядку місцевого самоврядування діє з урахуванням особливостей, визначених цим документом.

Управління у містах, селах і селищах здійснюється територіальними громадами через органи місцевого самоврядування відповідно до Конституції і Законів України. Повноваження місцевих рад та посадових осіб, обраних на позачергових виборах, призначених Верховною Радою України Законом № 1680-VII, достроково припиняються. Позачергові вибори депутатів районних, міських, районних у містах, селищних, сільських рад, сільських, селищних і міських голів в окремих районах Донецької та Луганської областей призначаються на 7 грудня 2014 року.

Документ також визначає порядок забезпечення узгодженої діяльності органів місцевого самоврядування цих територій з органами центральної виконавчої влади.

Крім того, в Законі визначено механізми державної підтримки соціально-економічного розвитку окремих районів цих областей через впровадження відмінного від загального економічного режиму здійснення господарської та інвестиційної діяльності, спрямованих на відновлення об'єктів промисловості, інфраструктури, житлового фонду, переорієнтацію промислового потенціалу, створення нових робочих місць.

Згідно із Законом, держава гарантує недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної та адміністративної відповідальності та покарання осіб-учасників подій у цих районах. Для охорони громадського порядку в населених пунктах окремих районів рішенням органів місцевого самоврядування створюються загони народної міліції.

Нагадаємо, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов 14 жовтня 2014 р., підписав закон № 5081 "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".