ua ru

Порошенко підписав закон про фінансування поводження з ядерними відходами

Порошенко підписав закон про фінансування поводження з ядерними відходами Фото: Петро Порошенко (prezident. gov.ua)

Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №2125-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо вдосконалення механізму фінансового забезпечення поводження з радіоактивними відходами", прийнятий 11 липня. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Як повідомляється, законом вносяться зміни в Бюджетний кодекс України, якими визначається порядок формування та використання коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, створеного у складі спеціального фонду державного бюджету України.

Як йдеться в поясненні до документа, створення такого фонду забезпечить цільове використання коштів, які сплачуються виробниками електроенергії, що генерується українськими атомними електростанціями і сприяти належному фінансуванню створення та утримання сховищ зберігання радіоактивних відходів.

Фонд буде формуватися за рахунок надходжень від екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад встановлений особливими умовами ліцензії строк.

Кошти Державного фонду поводження з радіоактивними відходами направляються на фінансове забезпечення бюджетних програм, в рамках яких виконуються роботи по проектуванню, будівництву, введенню в експлуатацію, експлуатації, зняття з експлуатації або закриття об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які передані ліцензіатами у власність держави, та здійснюються інші заходи, пов'язані з поводженням з радіоактивними відходами, які передані ліцензіатами у власність держави

Закон набирає чинності з 1 січня 2018 року.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив проект будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій (ЦСВЯП).